Щодо якості води

пт., 13 жовт. 2023, 00:00

ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ ПИТНОЇ ВОДИ!

 

ОК "ТКЦМ "Софіївка" (далі - кооператив) отримав дві скарги від споживачів щодо неналежної якості питної води в їх квартирах у багатоквартирних будинках.

З цього приводу звертаємо увагу, що ОК "ТКЦМ "Софіївка" експлуатує й обслуговує зовнішні мережі централізованого водопостачання у с. Софіївська Борщагівка. Кооператив постійно здійснює лабораторний контроль якості води в цих мережах. За результатами виконаного у вересні 2023 року чергового лабораторного аналізу проб води встановлено, що якість питної води в мережах кооперативу відповідає нормативним вимогам. Копія результатів аналізів додається.

Кооператив не обслуговує внутрішньобудинкові інженерні системи і не відповідає за їхній стан.

Внутрішньобудинкові системи водопостачання відносяться до спільного майна співвласників багатоквартирного будинку згідно з ч. 2 ст. 382 Цивільного кодексу України,  ст. 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

Вирішення питань щодо утримання та обслуговування спільного майна будинку, що включає забезпечення готовності внутрішньобудинкових систем до надання комунальних послуг, належне функціонування всіх елементів цих систем, технічне обслуговування, належить до компетенції співвласників будинку згідно з нормами Законів України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", "Про житлово-комунальні послуги", Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15.08.2018 № 219, іншими нормативними актами.

Для виконання всіх регламентних заходів з обслуговування мереж всередині будинку співвласники будинку зазвичай залучають обслуговуючу організацію (управителя), яка проводить ці заходи у складі послуги з управління багатоквартирним будинком.

      Належна якість водопровідної води, яку отримує споживач з крану у своїй квартирі, залежить в тому числі від справного технічного стану внутрішньобудинкових систем та їх належного обслуговування, що включає промивання внутрішньобудинкових мереж (захід проти застоювання води і погіршення її якості, для очищення труб від можливих забруднень).

Оскільки ОК "ТКЦМ "Софіївка" не обслуговує внутрішньобудинкові системи, з метою дотримання вимог до якості питної води на всіх етапах її транспортування до кінцевих споживачів, мешканцям багатоквартирних будинків необхідно залучати управляючу компанію Ваших будинків для розгляду питань щодо якості води у квартирах та вжиття заходів реагування, в тому числі шляхом здійснення промивання будинкових мереж. Про здійснення промивань  управляючій компанії необхідно попередньо письмово попередити кооператив та мешканців будинків.

Зі своєї сторони, кооператив готовий здійснити позачергове промивання зовнішніх розподільчих мереж спільно з управляючими компаніями, які забезпечать одночасне промивання будинкових мереж, зі скидом хлорованої води через внутрішньобудинкові мережі. Кооператив направив відповідні звернення щодо цього управляючим компаніям будинків, від мешканців яких надійшли скарги на якість води.

Кооператив буде тримати ситуацію на контролі та продовжуватиме здійснювати заходи в межах своєї компетенції.

 

 

Адміністрація ОК "ТКЦМ "Софіївка"